"Moja Pani, mój Pan dba o nasz fyrtel"...

Miejskie strażniczki w "profilaktycznym patrolu" na zielonych terenach Łazarza, przypominały posiadaczom psów o zakresie obowiązków, odpowiedzialności za bezpieczeństwo, porządek - zainteresowanym przekazano informacyjne ulotki, woreczki do uprzątnięcia "pieskowych kupek", a wywiązującym się sumiennie z obowiązków przydatne gadżety.

Jednym z ważniejszych obowiązków podczas spaceru, jest prowadzenia psa na smyczy. Posiadacze psów agresywnych i niektórych ras, nawet podczas prowadzenia psa na smyczy mają obowiązek założenia czworonogowi kagańca. Do ras psów agresywnych należą: amerykański pit bull terier, pies z Majorki (Perro de Presa Mallorquin), buldog amerykański, dog argentyński, pies kanaryjski (Perro de Presa Canario), tosa inu, rottweiler, akbash dog, anatolian Karabach, moskiewski stróżujący, owczarek kaukaski.

Podczas spaceru, opiekun czworonoga ma obowiązek uprzątnięcia odchodów zwierzęcia (niespełnienie obowiązku jest zagrożone mandatem karnym w wysokości do 500 zł).

W siedzibach terenowych Referatów SMMP, zlokalizowanych w poszczególnych dzielnicach Poznania, można otrzymać darmowe woreczki na "psie problemy", które po wykorzystaniu należy wrzucić do ogólnodostępnych pojemników na odpady wyłożonych folią.

Monika, Agnieszka

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej