Najlepszy Strażnik Straży Miejskiej Miasta Poznania

29 sierpnia, w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania, odbyła się dziewiąta edycja konkursu na Najlepszego Strażnika Straży Miejskiej Miasta Poznania.

Termin wręczenia nagród nie jest przypadkowy, gdyż w tym dniu przypada ustawowo wprowadzony Dzień Straży Gminnej. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia z udziałem Zastępcy Prezydenta Miasta Pana Mariusza Wiśniewskiego. Wśród zaproszonych gości byli dyrektorzy wydziałów UMP, przedstawiciele miejskich jednostek organizacyjnych, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji współpracujących, ale przede wszystkim strażnicy i ich rodziny.

Punktem kulminacyjnym uroczystości był wybór Najlepszego Strażnika Roku 2017. Oceny kandydatów dokonała kapituła pod przewodnictwem  Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania Pana Mariusza Wiśniewskiego. Nominowanych do tej prestiżowej nagrody było 15 funkcjonariuszy. W tym roku kapituła oceniała nie tylko wyniki rocznej pracy strażników, ale każdy z nich musiał rozwiązać skomplikowany test wiedzy teoretycznej oraz zaprezentować praktyczne umiejętności z zakresu kontaktów z mieszkańcami, posługiwania się terminologią prawną oraz sporządzania dokumentacji służbowej. Jednak najlepszy może być tylko jeden - w 2017 roku tytuł ten przypadł strażniczce Amandzie Grużewskiej z referatu Stare Miasto. Kapituła wyróżniła także Jacka Wilcząba z referatu Nowe Miasto oraz Sebastiana Rokosika z Referatu Interwencyjnego.

W trakcie uroczystości ślubowanie złożyła grupa 10 nowych strażników miejskich oraz czworo pracowników cywilnych. Wręczono także wyróżnienia za wzorową pracę. Komendant Miejski Policji wyróżnił pracowników obsługi monitoringu miejskiego. Za osiągnięcia na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego listy gratulacyjne otrzymali Śmiglewski Krzysztof, Drożdżyński Tadeusz oraz Sumisławski Maciej. Natomiast za wspólne patrole z policjantami, organizację zabezpieczeń oraz inne wspólne działania realizowane na terenie poszczególnych komisariatów, Komendant Miejski Policji  insp. Maciej Nestoruk wyróżnił Roberta Pakulskiego, Jacka Wilcząba oraz Piotra Pacholskiego.

Kolejne wyróżnienia przypadły strażnikom pełniącym obowiązki w ramach ceremoniału uroczystości miejskich - listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Pana Jacka Jaśkowiaka odebrali Tomasz Jujka, Piotr Walkowiak oraz Mariusz Łuczak. W dalszej części awanse na wyższe stanowiska odebrało 14 strażników.

Dzień Straży Gminnej to nie tylko okazja do podziękowań i wyróżnień za dobrą służbę. To również okazja, ażeby podziękować za wieloletnią współpracę i pomoc w realizacji szeregu zadań na rzecz mieszkańców Miasta. Po raz pierwszy, tytułem Niezawodnego Partnera Straży Miejskiej Miasta Poznania, uhonorowano Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu oraz Komendę Miejską Policji w Poznaniu.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy !!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej

  • Aktualnie wyświetlana strona - Najlepszy Strażnik Straży Miejskiej Miasta Poznania
  • Amanda Grużewska