11. PKO Poznań Półmaraton

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 11. PKO Poznań Półmaraton. Kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu - nie będzie wolno parkować wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej.  

Strażnicy referatu Grunwald w trakcie akcji ulotkowej
Strażnicy referatu Grunwald w trakcie akcji ulotkowej

Ze względów bezpieczeństwa pozostawione pojazdy zostaną odholowane. Na całej trasie maratonu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Ograniczenia w parkowaniu będą dotyczyły ul. Grunwaldzkiej (od ul. Roosevelta do ul. Matejki, po obydwu stronach). Od soboty, 14 kwietnia, od godz. 8:00, zacznie obowiązywać tam zakaz zatrzymywania się, a pozostawione pojazdy zostaną odholowane na koszt właściciela. Wszystkie usunięte pojazdy zostaną przetransportowane na parking strzeżony.

Apelujemy o stosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu. Zmiany organizacji ruchu będą obowiązywały do niedzieli, 15 kwietnia, do godz. 16:00.

Należy nadmienić, że znaki drogowe wprowadzające ograniczenia w parkowaniu, wraz z informacją o czasie ich obowiązywania, zostały ustawione już w ubiegłym tygodniu. W miejscach obowiązywania ograniczeń wykonano dokumentację fotograficzną ilustrującą wszystkie wcześniej zaparkowane pojazdy. Dodatkowo, strażnicy miejscy, od początku tego tygodnia prowadzą wśród kierowców akcję informacyjną. Ulotki o zakazach i związanych z tym utrudnieniach w ruchu przekazują kierującym na odcinkach objętych zmianami.