11 PKO Poznań Półmaraton - FINISH

Święto biegania w Poznaniu zakończone - 11 PKO Poznań Półmaraton przeszedł do historii. Nad porządkiem i bezpieczeństwem uczestników, między innymi, czuwało 100 strażników miejskich. Organizatorzy mogą mówić o sukcesie.

Zakończenie półmaratonu
Zakończenie półmaratonu

Chociaż na podsumowania przyjdzie jeszcze czas, już w tej chwili organizatorzy 11 PKO Poznań Półmaraton z pewnością mogą mówić o sukcesie. Dopisała nie tylko frekwencja na starcie (ponad 11 000 uczestników) i pogoda, ale również wszystkie sprawy organizacyjne były zapięte na przysłowiowy ostatni guzik. Nad bezpieczeństwem uczestników oraz mieszkańców czuwało ponad 500 osób, w tym 100 strażników miejskich. Każdy z nich miał wyznaczony posterunek i zadania, które musiał wykonywać, od chwili zamknięcia trasy biegu, aż do momentu zakończenia półmaratonu. Tradycyjnie już poznańskie biegi długodystansowe zamykają strażnicy miejscy. Również w dniu dzisiejszym radiowóz straży jechał tuż za ostatnim uczestnikiem, i dopiero za nim policjanci sukcesywnie przywracali do ruchu poszczególne odcinki trasy biegu. Równocześnie do pracy przystępowali pracownicy firm sprzątających.

Udział strażników miejskich w 11 PKO Poznań Półmaraton nie kończył się na zabezpieczaniu i pomocy przy organizacji imprezy. Wśród zawodników mieliśmy swoją skromną, bo jednoosobową reprezentację. Nasz kolega z referatu Północ zakończył bieg i zarówno jemu, jaki i wszystkim, którzy stanęli na starcie, serdecznie gratulujemy!