11 PKO Poznań Półmaraton - pełna gotowość

  

Jutro, punktualnie o 10:00, wystartuje 11 PKO Poznań Półmaraton. 100 strażników weźmie udział w zabezpieczeniu imprezy. Z ul. Grunwaldzkiej odholowano 8 pojazdów.

Usuwanie pojazdów przed maratonem - zdjęcie archiwalne
Usuwanie pojazdów przed maratonem - zdjęcie archiwalne

Ze względów bezpieczeństwa, na odcinku drogi, na której znajduje się start i meta biegu, nie mogą parkować żadne samochody.  To ograniczenie dotyczy ul. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Roosevelta do ul. Szylinga. Od tygodnia jest tam zamontowane nowe oznakowanie pionowe, a strażnicy codziennie przeprowadzali akcję informacyjną - kierowca każdego zaparkowanego samochodu otrzymywał ulotkę informacyjną. Dodatkowo, od godz. 21 w piątek, organizatorzy każde zwalniane miejsce parkingowe zastawiali płotkami. I udało się. Tym razem na parking strzeżony odholowano tylko 8 samochodów. W porównaniu do wcześniejszych maratonów organizowanych na terenie Poznania, w tym roku odnotowano wyraźną poprawę.

Jutro od rana organizatorzy dwukrotnie sprawdzą całą trasę, a w szczególności rozlokowanie wszystkich służb porządkowych. Punktualnie o godz. 9:00 ruch na całej trasie zostanie wstrzymany. Zakończenie biegu planowane jest na godzinę 16.