Blokował torowisko

Brak poszanowania dla elementarnych zasad parkowania doprowadził do zablokowania ruchu tramwajów. Interweniowali strażnicy referatu Stare Miasto.

Blokowanie ruchu tramwajów, ul. Lewandowskiej
Blokowanie ruchu tramwajów, ul. Lewandowskiej

Wczoraj, ok. godz. 19:20, przy ul. Lewandowskiej nieprawidłowo zaparkowany samochód zablokował ruch tramwajów. Aż 4 linie tramwajowe zostały skierowane objazdami powodując spore utrudnienia dla pasażerów. Natychmiast na miejsce zdarzenia został wezwany patrol straży miejskiej.

Dyżurny SMMP:

 - Niezwłocznie wysłaliśmy załogę referatu Stare Miasto. Już po 10 minutach patrol był na miejscu i zgłosił konieczność zadysponowania holownika.   

Ostatecznie kierowca zdążył przyjść do samochodu przed przyjazdem holownika. Ze strony straży miejskiej interwencja zakończyła się mandatem w wysokości 300 zł, natomiast za prawie godzinne wstrzymanie ruchu, MPK obciąży kierowcę wysokimi kosztami przestoju i zmian w ruchu taboru.

Znajomość zasad parkowania samochodu jest podstawowym elementem każdego egzaminu na prawo jazdy. Wielu kierowców, z różnych względów, nie stosuje się do tych przepisów, czym naraża się na poważne konsekwencje finansowe. Koszty samego odholowania samochodu na parking strzeżony to prawie 500 zł, mandaty, w zależności od rodzaju wykroczenia, od 100 do 500 zł, a kary za wstrzymanie ruchu sięgają nawet kilku tysięcy zł.

W 2017 roku strażnicy zlecili odholowanie 986 pojazdów, które zagrażały bezpieczeństwu lub utrudniały ruch, w tym:

  • z kopert przeznaczonych dla niepełnosprawnych - 207
  • z miejsc zabronionych znakami drogowymi - 410
  • blokujących bramy wjazdowe - 305
  • blokujących torowiska tramwajowe - 32
  • pozostawionych na skrzyżowaniach dróg - 15
  • blokujących ruch pojazdów na drodze - 10
  • inne - 7