Kaliska pod nadzorem

Pozastawiane chodniki, ścieżki rowerowe i trawniki. Kierowcy tak parkowali swoje pojazdy, że sami siebie blokowali. Ulicą nie dało się przejść ani przejechać. Interweniowali strażnicy referatu Nowe Miasto. Jest wyraźna poprawa.

ul. Kaliska - zdjęcie aktualne
ul. Kaliska - zdjęcie aktualne

Problem z niewłaściwym parkowaniem pojazdów przy ul. Kaliskiej wypłynął w trzeciej dekadzie lutego. Media informowały o tym tutaj. Interweniował strażnik rejonowy referatu Nowe Miasto. Sytuacja, jaką funkcjonariusz zastał przy ul. Kaliskiej była tragiczna - pozastawiane chodniki, ścieżki rowerowe i trawniki. Kierowcy tak pozastawiali swoje pojazdy, że sami siebie blokowali, a ulicą nie dało się przejść ani przejechać. Strażnik dokonał tam szczegółowego przeglądu zastanej sytuacji i doprowadził do udrożnienia przejść i przejazdów. Posypały się mandaty, ale nie tylko. Ponieważ duża część źle zaparkowanych samochodów należała do pracowników znajdujących się tam firm, funkcjonariusz przeprowadził rozmowę z kierownikami tych placówek. Zwrócił szczególną uwagę na konieczności przestrzegania zasad parkowania pojazdów. Jeszcze kilka następnych dni sytuacja się powtarzała - przyjeżdżał strażnik a kierowcy płacili mandaty. Już pod koniec lutego sytuacja wyraźnie poprawiła się.

Obecnie strażnicy referatu Nowe Miasto również pojawiają się przy ul. Kaliskiej, jednak rzadko muszą korzystać z bloczków mandatowych.