Kontrole parkowania na Grunwaldzie

Samochody zaparkowane bezpośrednio przy przejściach dla pieszych, na terenach zielonych czy na chodnikach, utrudniając przejście pieszym, to najczęściej powtarzające się przypadki niewłaściwego parkowania na Grunwaldzie. Posypały się mandaty, będą kolejne kontrole.

Parkowanie przed przejściem dla pieszych
Parkowanie przed przejściem dla pieszych

Kilkakrotnie informowaliśmy o wzmożonych działaniach straży miejskiej na terenie ścisłego centrum miasta, których celem jest zwiększenie dyscypliny kierowców w zakresie prawidłowego parkowania pojazdów. Teraz przyszedł czas na Grunwald.  "Pod lupą" strażników znalazły się nieprawidłowo zaparkowane pojazdy w rejonie ulic Grottgera, Matejki, Wyspiańskiego, Ułańskiej, Grochowskiej i Promienistej. Kilka godzin szczegółowych kontroli ujawniło 50 nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Samochody na terenach zielonych, przed przejściami dla pieszych w odległości mniejszej niż 10 m oraz na chodnikach utrudniając ruch pieszych, to najczęściej powtarzające się przypadki ujawnione przez strażników. Posypały się mandaty. Jednak czy będzie poprawa zależy tylko od samych kierowców. Karanie za wykroczenia nie jest "lekiem na całe zło", zwłaszcza, że mandat za zakaz zatrzymywania to 100 zł. Z brakiem kultury kierujących muszą walczyć wszyscy.  W Poznaniu jest kilka tysięcy ulic i na każdej dochodzi do wykroczeń. Nasze wzmożone i systematyczne działania mają spowodować u kierujących refleksje i większą rozwagę, a u pozostałych mieszkańców zwiększyć wrażliwość na przypadki łamania prawa.

Już wkrótce na terenie Grunwaldu przeprowadzimy kolejne takie działania - tym razem "pod lupą" strażników znajdą się takie ulice jak Jarochowskiego, Niegolewskich czy Sczanieckiej.