Kontroli na Grunwaldzie ciąg dalszy

Obiecanki cacanki.... nie tym razem. Na terenie Grunwaldu przeprowadzono kolejne kontrole parkowania - posypały się mandaty, będą dalsze kontrole.

Kontrole parkowania - Grunwald (foto archiwum SMMP)
Kontrole parkowania - Grunwald (foto archiwum SMMP)

Działania wzmożone strażników, ukierunkowane na ograniczenie nielegalnego parkowania, prowadzone są w wybranych częściach miasta od początku tego roku. Zasady prowadzenia takich działań opisane zostały tutaj. Tym razem pod "lupą" strażników znalazły się samochody zaparkowane w rejonie ulic Jarochowskiego, Niegolewskich i Sczanieckiej. Można powiedzieć, że w porównaniu do działań poniedziałkowych, zmieniły się tylko nazwy ulic. Samochody zaparkowane bezpośrednio przed przejściami dla pieszych, na terenach zielonych, czy na chodnikach, w sposób utrudniający przejście pieszym, to najczęściej powtarzające się przypadki. Kilka godzin szczegółowych kontroli ujawniło 46 nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Posypały się mandaty. Jednak czy będzie poprawa zależy tylko od samych kierowców. Karanie za wykroczenia nie jest "lekiem na całe zło", zwłaszcza, że mandat za zakaz zatrzymywania to 100 zł. Z brakiem kultury kierujących muszą walczyć wszyscy. W Poznaniu jest kilka tysięcy ulic i na każdej dochodzi do wykroczeń.

Nasze wzmożone i systematyczne działania mają spowodować u kierujących refleksje i większą rozwagę, a u pozostałych mieszkańców zwiększyć wrażliwość na przypadki łamania prawa.