Koziołki w odświętnych szatach

W dniu dzisiejszym rzeźba Koziołków, która znajduje się na pl. Kolegiackim, została ubrana w odświętne szaty. Do zakładania strojów strażnicy miejscy zaprosili dzieci z Przedszkola nr 40 Poznańskie Koziołki.

Stary Rynek - w oczekiwaniu na koziolki
Stary Rynek - w oczekiwaniu na koziolki

Punktualnie o godz. 12:00 przedszkolaki, wraz z opiekunami i funkcjonariuszami referatu Grunwald, wysłuchały hejnału z wieży Ratusza na Starym Rynku i zobaczyły trykające się koziołki. Następnie, w asyście Wartusia oraz strażników z zespołu profilaktyki, maluchy przemaszerowały na plac Kolegiacki. Tam powitał ich Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Pan Mariusz Wiśniewski oraz Komendant Straży Miejskiej Miasta Poznania Pan Waldemar Matuszewski. Wszystkie maluchy ochoczo przystąpiły do zakładania odświętnych kubraków. Było głośno i wesoło. Wspólnie założyli kubraki i ocieplacze na rogi. Na zakończenie Komendant SMMP zaprosił wszystkie maluchy do holu Urzędu Miasta, gdzie pod choinką czekały drobne upominki.

To z inicjatywy dzieci 14  lat temu,  po raz pierwszy, na rogi koziołków założono czerwone czapki. Wtedy też uczniowie pobliskiej szkoły przystroili rzeźbę koziołków w odświętne szaty.