Pomagają bezdomnym

  

Straż Miejska zakupiła 100 pakietów żywnościowych przeznaczonych dla osób bezdomnych. Pierwsze już zostały przekazane potrzebującym

Ubiegłoroczna akcja rozdawania pakietów żywnościowych - Nowe Miasto
Ubiegłoroczna akcja rozdawania pakietów żywnościowych - Nowe Miasto

  

Radiowozy straży miejskiej zostały wyposażone w pakiety żywnościowe. Każdy z nich zawiera danie samo podgrzewające się (kurczak z warzywami w ryżu), baton zbożowo -  owocowy oraz środki higieniczne. W okresie zimy pakiety te przeznaczone są dla osób głodnych i zziębniętych, szczególnie dla bezdomnych koczujących w miejscach nieogrzewanych. Z taką sytuacją mieli do czynienia funkcjonariusze referatu Grunwald. W trakcie sprawdzania opuszczonych zabudowań na terenie ogrodów działkowych przy ul. Dmowskiego strażnicy zastali cztery osoby  bezdomne, którzy byli zziębnięci. W rozmowie ze strażnikami oświadczyli, że są głodni. Funkcjonariusze przekazali im pakiety i poinformowali o możliwości skorzystania z pomocy socjalnej na terenie Poznania.  

Przy niskich temperaturach powietrza pakiety żywnościowe mogą okazać się niezbędne, wręcz ratujące życie. Za kilka dni strażnicy dostaną kolejne pakiety, tym razem zostaną przekazane przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMP.