Porządki po porządkach?

Na terenie niezagospodarowanych działek przy ul. 5 Stycznia ktoś wyrzucił śmieci. W kilku miejscach leżały worki wypełnione odpadami, plastikowe skrzynki, kartony i plakaty reklamujące artykuły spożywcze. Sprawę wyjaśnił strażnik rejonowy.

Śmietnisko przy ul. 5 Stycznia
Śmietnisko przy ul. 5 Stycznia

W przeszłości tereny położone wzdłuż ul. 5 Stycznia często były traktowane jak "wysypisko odpadów". Obecnie okoliczni mieszkańcy niemal każdy taki przypadek niezwłocznie zgłaszają straży miejskiej. Tak było i tym razem. W kilku miejscach, na terenie o powierzchni ok. 8 m², leżały worki wypełnione odpadami, plastikowe skrzynki, kartony i plakaty reklamujące artykuły spożywcze. Interweniował strażnik rejonowy referatu Jeżyce. Rodzaj wyrzuconych odpadów wskazywał na ich prawdopodobne pochodzenie - sklep spożywczy. Funkcjonariusz skrupulatnie sprawdził zawartość worków i odnalazł faktury oraz paragony z tego samego sklepu. Początkowo wydawało się, że śmieci wyrzucone zostały po sprzątnięciu pomieszczeń magazynowych.  Sprawę wyjaśnił właściciel sklepu - okazało się, że nie wszystkie odpady pracownicy gromadzili w pojemnikach. Opakowania zawierające drewno a także kartony, które leżały obok pojemników zostały zabrane przez osoby zbierające złom i makulaturę. Po oddzieleniu "cennych" rzeczy pozostałe wyrzucili na puste działki przy ul. 5 Stycznia.

Pracownicy sklepu wszystkie porzucone odpady zebrali,  posegregowali i umieścili w odpowiednich pojemnikach, a 200 zł mandatu będzie przypominało im o prawidłowej gospodarce odpadami.