Pracowita niedziela strażników

Blisko 60 strażników zabezpieczało niedzielne imprezy jakie odbywały się na terenie Poznania. Od godzin porannych ulice opanowali uczestnicy Maniackiej Dziesiątki, a po południu tysiące kibiców zasiadło na trybunach stadionu przy Bułgarskiej.

Maniacka Dziesiątka - strażnicy zabezpieczają przebieg imprezy
Maniacka Dziesiątka - strażnicy zabezpieczają przebieg imprezy

Biegacze Maniackiej Dziesiątki wystartowali o godz. 12:00 z ul. arcybiskupa A Baraniaka. Uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości 10 km. Dla zapewnienia sprawnego i bezpiecznego przebiegu całej imprezy organizatorzy zamknęli dla ruchu kilka odcinków ulic.

Z utrudnieniami musieli liczyć się nie tylko kierowcy, ale również piesi. Jednak tym razem mieszkańcy spisali się "na medal" - strażnicy zabezpieczający przebieg imprezy nie odnotowali żadnych zakłóceń. Biegacze rywalizowali przy pięknej aurze, w miłej sportowej atmosferze, a mieszkańcy kibicowali wszystkim uczestnikom.

  

Kilka godzin później, w rejon ul. Bułgarskiej, zaczęły napływać tysiące fanów piłki nożnej. Kilkudziesięciu strażników zajęło wyznaczone przez Policję posterunki. Każdy patrol miał ściśle określone zadania, między innymi związane z ruchem pojazdów czy baczeniem na przestrzeganie porządku publicznego. Niedzielny mecz cieszył się sporym zainteresowaniem, nie tylko ze względu na przepiękną pogodę, ale również za sprawą władz Lecha - ogłoszono kolejną odsłonę akcji "Kibicuj z klasą", dzięki której na obiekt bezpłatnie wchodziły zorganizowane grupy uczniów. Na trybunach INEA Stadionu zasiadła grupa 7 000 uczniów z całego województwa. Ta ze wszech miar godna do naśladowania inicjatywa niesie za sobą spore wyzwanie, szczególnie dla opiekunów oraz służb dbających o bezpieczeństwo i porządek wokół stadionu. Przede wszystkim chodzi o możliwość przypadkowego odłączenia się młodzieży od grupy i zagubienia się w tłumie, szczególnie podczas opuszczania stadionu. Bogatsi w doświadczenia poprzedniej edycji, wszyscy funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na nietypowe zachowania młodych ludzi. Tym razem cała impreza zakończyła się bardzo spokojnie, bez konieczności interweniowania.

Należy dodać, że udział strażników w opisanych działaniach zabezpieczających odbywał się niezależnie od całodobowego zabezpieczania miejsca katastrofy budowlanej przy ul. 28 Czerwca 1956r.

Dziękujemy mieszkańcom Poznania za dotychczasową postawę i zrozumienie.