Pracowity początek roku szkolnego

Bezpieczna droga do szkoły, chroń rower przed złodziejem, czy festyny na pożegnanie lata - to tylko niektóre tematy spotkań z uczniami poznańskich szkół, jakie w pierwszych dniach września przeprowadzili strażnicy miejscy.  

Pierwsza pomoc - grafika artykułu
Pierwsza pomoc

Pierwsze dni w szkole dla wielu uczniów są jeszcze bardzo beztroskimi, zwłaszcza przy tak sprzyjającej pogodzie. Większość rozkojarzonych uczniów nadal żyje wakacjami zapominając o licznych zagrożeniach jakie na nich czyhają. Dlatego strażnicy z Zespołu Profilaktyki wraz z funkcjonariuszkami z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań - Stare Miasto przeprowadzili szereg spotkań na temat bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Rozmawiano o podstawowych zasadach bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym, zwłaszcza podczas przechodzenia przez najtrudniejsze przejścia dla pieszych.  W myśl hasła widoczny = bezpieczny uczestnikom spotkań przypominano o obowiązku posiadania elementów odblaskowych w warunkach zmniejszonej widoczności.

Ponieważ aura wciąż sprzyja wycieczkom rowerowym wspólnie z policjantami Nowego Miasta  przeprowadziły akcje ,,Chroń rower przed złodziejem", czyli 10 zasad jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą.  

W parku Kasprowicza odbył się festyn pod hasłem Poznański Dzień Energii - strażnicy przygotowali stoisko informacyjno - promocyjne z elementami zajęć edukacyjnych dla dzieci.  Byli tam także strażnicy Eko-patrolu, którzy opowiadali o swojej pracy i zaprezentowali specjalistyczny pojazd.

Wraz z mieszkańcami Winograd i Sołacza strażnicy żegnali lato w trakcie tradycyjnych już wrześniowych festynów. Najmłodsi bawili się pluszowymi pojazdami, które umożliwiają plenerową edukację z zakresu prawidłowych i bezpiecznych zachowań na przejściu dla pieszych oraz poznawali zasady pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kolejnym polem aktywności edukacyjnej strażników były spotkania z rowerzystami i pieszymi w strefie Tempo 30 zorganizowane wspólnie z ZDM.  Na placu wolności funkcjonariusze wskazywali rowerzystom błędy jakie popełniają jeżdżąc na pamięć, natomiast w rejonie Ronda Kaponiera pieszym wskazywali przejście podziemne jako jedyną możliwą drogę przemieszczania się przez skrzyżowanie. Strażnicy wręczali zarówno przechodniom jak i rowerzystom ulotki, odblaski oraz mini apteczki pierwszej pomocy ufundowane WZKiB UMP.