Rodzinny festyn

W minioną sobotę, na terenie Ogrodu Jordanowskiego Nr 1 przy ul. Solnej, odbył się kolejny festyn rodzinny. Organizatorzy, Poznańska 13 (Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2), Kawalerowie Orderu Uśmiechu oraz Rada Osiedla Stare Miasto, przygotowali dla mieszkańców szereg atrakcji, między innymi strażnicy miejscy zaprezentowali pojazd Eko Patrolu.

Konkurs plastyczny
Konkurs plastyczny

Konkursy sprawnościowe, gry i zabawy dla całych rodzin oraz prezentacja sprzętu używanego przez Państwową Straż Pożarną oraz Straż Miejską Miasta Poznania, to w wielkim skrócie atrakcje sobotniego festynu. Organizatorzy zaprezentowali makietę nowego ogrodu jordanowskiego, którego modernizacja nastąpi już w najbliższych miesiącach. Najmłodsi wykonywali prace plastyczne, których tematem był Ogród Jordanowski moich marzeń. Najciekawsze prace  wybrane przez dyrekcję szkoły, kawalerów Orderu Uśmiechu oraz kierownika Referatu Stare Miasto SMMP zostały przekazane na ręce dyrektora Poznańskiej 13.

Wartuś, maskotka poznańskich strażników, nie tylko zachęcał do aktywnego spędzenia czasu, ale przekonywał wszystkich o konieczności sprzątania po pieskach. W tym celu strażnicy rozdawali mieszkańcom woreczki do sprzątania.

Festyn ten był też dobrą okazją do dyskusji o problemach Starego Miasta, zarówno z zakresu ochrony środowiska jak i czystości w miejscach publicznych. Odwiedzający otrzymywali drobne upominki promujące właściwe zasady pozbywania się odpadów komunalnych. Na wszelkie pytania z tego zakresu odpowiadali przedstawiciele Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania.

Więcej na ten temat czytaj tutaj