Wielkopolska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie - II etap zakończony

163 uczniów szkół średnich z województwa wielkopolskiego walczyło o miejsca w marcowym finale. Komisja Główna I WOWOB zakwalifikowała do finału 20 uczniów.  

II etap I WOWOB - siedziba WSB w Poznaniu
II etap I WOWOB - siedziba WSB w Poznaniu

22 stycznia, punktualnie o godz. 10:00, 163 uczniów szkół średnich z województwa wielkopolskiego przystąpiło do II etapu eliminacji w ramach I Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Uczestnicy Olimpiady najpierw rozwiązywali test składający się z 20 pytań wielokrotnego wyboru, a następnie udzielili pisemnej odpowiedzi na jedno z trzech pytań otwartych. Najczęściej wybieranym tematem z pytań opisowych było bezpieczeństwo rowerzystów oraz wymagania dla kandydatów na strażnika miejskiego.

Komisja Główna I WOWOB zakwalifikowała do marcowego finału 20 osób. Po trzech uczniów dostało się z Kalisza, Murowanej Gośliny i Poznania, po dwóch z Ostrzeszowa, Śremu i Wrześni a po jednym z Czerwonaka, Grodziska Wielkopolskiego, Opatówka k. Kalisza, Swarzędza, Wągrowca.

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy i czekamy na autorskie projekty z zakresu Moja okolica - bezpieczna i przyjazna.

Protokół z posiedzenia Komisji Głównej I WOWOB oraz więcej informacji na temat marcowego finału czytaj tutaj.