Wings for Life

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejna edycja biegu Wings for Life World Run! Kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu - między innymi, nie będzie wolno parkować wzdłuż ulic Grunwaldzkiej i Śniadeckich.

Strażnicy referatu Grunwald w trakcie akcji inforującej kierowców o czasowych ograniczeniach w parkowaniu
Strażnicy referatu Grunwald w trakcie akcji inforującej kierowców o czasowych ograniczeniach w parkowaniu

Na całej trasie biegu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, jednak ze względów bezpieczeństwa, z niektórych ulic, pozostawione pojazdy zostaną odholowane. W dniu dzisiejszym kończymy akcję informacyjną, a od jutra, na niektórych ulicach, zaczną obowiązywać czasowe zmiany w organizacji ruchu.

 W sobotę, od godz. 8:00 będą wywożone pojazdy (na koszt właściciela) z ulic:

  • Śniadeckich - na odcinku od bramy MTP do ul. Grunwaldzkiej,
  • Grunwaldzkiej na odcinku - od Śniadeckich do Roosevelta po obu stronach.

Zakaz parkowania na w/w odcinkach ulic będzie obowiązywał do niedzieli 6 maja, do godz. 16:00.

Wszyscy kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami jakie będą mogli napotkać na całej trasie biegu.

Uczestnicy Wings for Life w Poznaniu będą przemieszczać się następującymi ulicami: Śniadeckich - Grunwaldzka - Bukowska - Rondo Kaponiera - Św. Marcin - al. Niepodległości  - Solna - Małe Garbary - Estkowskiego - Wyszyńskiego - Rondo Śródka - Podwale - Hlonda  - Główna - Gnieźnieńska do skrzyżowania z drogą 92 (ul. Bałtycka).

Należy nadmienić, że znaki drogowe wprowadzające ograniczenia w parkowaniu, wraz z informacją o czasie ich obowiązywania, zostały ustawione już w ubiegłym tygodniu. W miejscach obowiązywania ograniczeń wykonano dokumentację fotograficzną ilustrującą wszystkie wcześniej zaparkowane pojazdy. Dodatkowo, strażnicy miejscy, od początku tego tygodnia prowadzą wśród kierowców akcję informacyjną. Ulotki o zakazach i związanych z tym utrudnieniach w ruchu przekazują kierującym na odcinkach objętych zmianami. 

Więcej o biegu można poczytać tutaj:
https://www.wingsforlifeworldrun.com/pl/pl/poznan/