Znakowany rower wrócił do właściciela

Strażnicy rejonowi referatu Grunwald odnaleźli skradziony rower. Po konsultacji z dyżurnym KP Grunwald rower wrócił do właściciela.

Odnaleziony rower
Odnaleziony rower

Okolice ul. Górniczej są często odwiedzane przez strażników rejonowych. Funkcjonariusze najczęściej interweniują tam w sprawach związanych z zaniedbaniami porządkowymi, takimi jak nielegalne wysypiska śmieci, czy zanieczyszczone chodniki. W trakcie jednej z ostatnich wizyt w tym rejonie natknęli się na rower marki Kross-Hexagon X 1. Wartość takiego roweru przekracza 1000 zł, a ten był  pozostawiony w ustronnym miejscu, bez żadnych zabezpieczeń. Strażnicy sprawdzili najbliższą okolicę -  nie było nikogo, kto mógłby pozostawić rower. Ponieważ pojazd ten był oznakowany przez policję, funkcjonariusze odczytali numer ramy i przekazali go dyżurnemu KP Grunwald. Na odpowiedź długo nie czekali - rower został skradziony kilka godzin wcześniej, a jego właściciel zgłosił ten fakt policji. Strażnicy odnaleziony rower przekazali dyżurnemu KP Grunwald.

Przykład ten pokazuje, że znakowanie rowerów nie tylko pozwala szybko identyfikować właściciela jednośladu, ale również odstrasza potencjalnych złodziei.