Zniszczony chodnik

Kierujący samochodem ciężarowym wjechał na chodnik powodując jego zniszczenie. Interweniowała strażniczka rejonowa z Jeżyc - mandat karny oraz pokrycie kosztów naprawy, to cena bezmyślności kierowcy.

Zniszczony chodnik ul. Janickiego
Zniszczony chodnik ul. Janickiego

Kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą uczestniczył w kolizji drogowej, jaka wydarzyła się na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego z ul. Janickiego. W oczekiwaniu na przyjazd policji wjechał w ul. Janickiego i zaparkował kołami prawej strony na chodniku. Ciężar zestawu wraz z ładunkiem spowodował zniszczenie nawierzchni chodnika. W rozmowie ze strażniczką kierowca oświadczył, że nie chciał blokować ruchu samochodów i postanowił wjechać w ul. Janickiego i zaparkować na chodniku. Nie przypuszczał, że masa pojazdu spowoduje takie zniszczenia. Wgnieceniu uległo ponad 20 płytek, a część z nich została połamana.

Funkcjonariuszka wykonała szczegółową dokumentację fotograficzną i opisową spowodowanych zniszczeń. W tym wypadku mandat karny w wysokości 200 zł nie zakończył sprawy. Zebrane materiały zostaną przekazane zarządcy drogi w celu naliczenia kosztów naprawy chodnika, które pokryje bezmyślny kierowca.