Na rajdowej trasie

Strażniczki z Zespołu Profilaktyki uczestniczyły w rajdzie pieszym razem z podopiecznymi Szkoły Specjalnej nr 105 oraz leśniczymi opiekującymi się lasami przy Malcie i pracownikami Novotelu Poznań-Malta.

Na trasie rajdu, jego uczestnicy mogli zapoznać się z florą i fauną na tutejszym terenie. Funkcjonariuszki korzystając z okazji, przeprowadziły prezentacje oraz pogadanki dotyczące ekologii, zaprezentowały sposoby dbania o otaczające nas środowisko, na zakończenie wręczyły upominki, wykorzystywane w propagowaniu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Uczestnikom podobała się przygotowana trasa i opowiadania pana leśniczego o zwierzętach żyjących w Lasach Komunalnych Poznania, jak bobry, dziki i różnorodne ptactwo. Uczestnicy rajdu ze zdumieniem odkryli, jak pięknie jest wiosną w lesie.

Rajdowych atrakcji było wiele, między innymi kiełbaski z ogniska, napoje oraz inne smakołyki przygotowane przez przedstawicieli Novotelu.

W drodze na trasę rajdu, strażniczki mijały wiele grup korzystających z pięknej pogody, które podziwiały rodzącą się wiosną przyrodę, miedzy innymi uczniów Szkoły Podstawowej nr 38, co uwieczniły na wspólnej fotce.

Julita Kozłowska, Anita Czerepak-Drożdż

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej