Kierowcy pod lupą strażników

Wczoraj, w ścisłym centrum miasta, strażnicy sprawdzali, jak parkują poznańscy kierowcy. Pomimo darmowej strefy, w ciągu kilku godzin ujawnili  85 pojazdów zaparkowanych w miejscach zabronionych. W okolicach Starego Rynku to już 9 taka akcja. 

Interwencja strażników
Interwencja strażników

Od początku nowego roku strażnicy, w sposób cykliczny, przeprowadzają wzmożone działania ukierunkowane na ujawnianie nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. To już kolejny raz, gdy pod "lupą" strażników znaleźli się kierowcy z terenu Starego Miasta. W ciągu kilku godzin funkcjonariusze ujawnili 85 pojazdów zaparkowanych w miejscach zabronionych. Najczęściej strażnicy interweniowali w strefach zamieszkania (ulice przyległe do Starego Rynku), na drogach objętych zakazem zatrzymywania się (ul. Piekary, ul. Wielka), na miejscach przeznaczonych dla autobusów turystycznych (ul. Stawna i al. Marcinkowskiego) oraz na wielu skrzyżowaniach. Najwięcej, bo aż po 22 wykroczenia drogowe ujawnili strażnicy w rejonie ul. Półwiejskiej oraz Starego Rynku. Nie bez znaczenia jest fakt, że w soboty strefa płatnego parkowania jest nieczynna.

W zdecydowanej większości, bo aż w 75 przypadkach, za naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym, kierujący zostali ukarani mandatami. Natomiast 10 interwencji zakończyło się pouczeniem.

Największym walorem opisanych działań jest powtarzalność i nieuchronność kary, co w dłuższym przedziale czasu powinno doprowadzić do zwiększenia dyscypliny i kultury kierowców w zakresie parkowania pojazdów.